Středoevropský skanzen totality rodinného práva

  • Vytisknout

Zase přišlo jedno potvrzené prvenství : Jsme evropsky první v počtu vězňů na počet obyvatel. 

 Zpráva NSZ sice říká - pátí - to ovšem počítá země bývalého sovětského bloku a Turecko. Pokud jde o civilizačně vyspělé státy severní, západní, ale i jižní Evropy - jsme za všemi. Tedy - nelichotivé prvenství, které nás jednoznačně vyřazuje z civilizovaného světa. 

Ve zprávě se hovoří o jediné příčině - a tou je mnohem menší počet vězňů propuštěných po půli trestu. Protože jsem to sám dobře viděl na vlastní oči, mohu to nejen potvrdit, ale také dodat důvody, které ve zprávě rozhodně uvedeny nejsou. 

Zrovna totiž věznice v Ostrově, kterou jsem právě před rokem prošel, skýtá zvláště ilustrativní obrázek.

Až do r. 2017 tam rozhodovala soudkyně, u které byla "půlka" naprostým pravidlem. O Ostrovu se to obecně vědělo, mnozí vězni se tam jenom proto nechávali přeložit, ač jinak režim nic moc.  Pak odešla do důchodu. 

Nastoupila místo ní "nová generace". Viz soudce Čermák.

Typický to představitel nastupující generace mladých soudců - nevzdělaný, nafoukaný, arogantní, programově škodící všem, co se mu dostanou do spárů, mravně a morálně zcela zaostalý. 

http://www.k213.cz/JOOMLA/2770-ostrov-absurdity

Nová generace je charakteristická především tím, že práva studovala a do justice šla hlavně proto, aby "rejžovala". Spravedlnost, životní poslání, natož pak práci pro vlast - a takové ty nesmysly - ty ponechává skautům na letní tábory.

Oni chtějí hlavně prachy. Hodně a rychle. 

Prachy někteří zločinci skutečně mají - z předchozí trestné činnosti. Třeba pěstitelé konopí. Hlavně Vietnamci. 

Proto si mohou propuštění koupit. 

A proč by "nová generace" soudců dělala zadarmo (vlastně "jen" za plat) to, co si může nechat deseti a vícenásobně zaplatit od těch, co peníze mají ?? 

Jenže - peníze nemají všichni, a také ne všichni jsou ochotni uplácet soudce za výkon jeho povinností, za který ho už jednou platí stát - proto najednou ten prudký pokles propuštěných po půlce trestu. Generační obměna soudců.

To je ale jen jeden - zdaleka ne hlavní - důvod. 

Vězeňství je nastaveným obrazem justice. Justice JE v dezolátním stavu - takže co pak čekat za výkony kdekoliv, kde se jí to týká ? 

Málo vězňů znamená - taky že je potřeba málo soudců, taky to, že se je daří převychovat (tedy zatím jen ty vězně, nikoliv soudce) - a zapojit do společnosti, takže nemají chuť, ani důvod se zpátky do kriminálů vracet. 

Jenže - to chce práci. A hodně poctivé práce. Přesně tedy to, po čem zjevně nikdo ze soudců netouží. 

Pro soudce je nejjednodušší každého, kdo se mu dostane pod ruku - zavřít, a to na co nejdéle. Pak může prokazovat svou vlastní důležitost, strašit společnost zločinností (ke které by jistě docházelo, kdyby každého nezavřeli), požadovat zvýšení rozpočtů - i platů - zvýšení počtu lidí v justici. 

Nízká zločinnost - nízký počet vězňů - je sice velmi dobrá vizitka společnosti - ale soudci z ní nic nemají, tak proč by je měla zajímat, že ? 

Ať si klidně v kriminálech sedí čtyřnásobek toho, co jinde ! Oni to přece neplatí - a rozpočty na to vždycky dostanou. Zatím vždy dostali. 

Při prvenství v počtu vězňů nelze rozhodně nezmínit ani smysl existence našeho sdružení - totiž § 213, dnes 196, podle kterého sedí dobrá třetina všech vězňů - tedy tzv. neplnění vyživovací povinnosti. 

A zde narážíme na dokonale zabetonovanou komunistickou rodinnou politiku a komunistické rodinné právo - které namísto aby doznalo zásadních změn, doznalo jenom utužení a zabetonování. 

Nutno dodat - jako v jediné zemi v Evropě. 

Přijíždějící cizinci, kteří se kdesi zapletli s Češkami, obvykle nevalné pověsti, a teď sem přijeli kvůli svým dětem, nevychází z šoku, když vidí naše rodinné "právo" v praxi. Obvykle brzy docházejí k poznání, že tady žádné právo nefunguje - a ještě dlouho fungovat nebude. 

Je naprosto neuvěřitelné, jaký fetiš se stal v této společnosti z výživného - což je obvykle to jediné, v co se celá rodinná politika smrskne, jakmile se jakákoliv politická strana začne vyjadřovat k rodinným otázkám. 

Je to programový primitivismus, ve kterém je celá společnost - za vydatné pomoci programově přihlouplých médií - uměle udržována a který brání, ba rdousí jakoukoliv rozumnou a evropsky přijatelnou rodinnou politiku nově prosadit a rozvíjet - především s ohledem na mravní a kulturní vyspělost vychovávaných dětí v duchu tradičních evropských - a tedy i křesťanských - hodnot. 

Zrušení § 196 a jeho definitivní vypuštění z trestního práva by sice vrátilo naši zemi mezi civilizované evropsky vyspělé právní státy, ale současně i propustilo dobrou třetinu vězňů - a tím i připravilo o dobré živobytí zhruba stejné procento soudců, státních zástupců a policajtů. Takže ne že by jich bylo "málo", jak pořád dokola tvrdí - najednou by jich naopak bylo zbytečně moc, a těžko by prokazovali, k čemu je vlastně stát potřebuje - a hlavně : Platí. 

Prvenství v počtu vězňů znamená i další logicky navazující nelichotivá prvenství : 

Neexistenci jakýchkoliv programů pro pomoc propuštěným vězňům, aby si mohli najít práci, bydlení - a normálně se zařadit do společnosti. 

Přiznejme otevřeně, že právě v tomto ohledu nejen že vývoj u nás nešel kupředu - ale naopak : Vrátil se někam do 19. století - protože všechny pozdější státní útvary na našem území pomoc propuštěným vězňům znaly - a za komunistické totality bylo nemyslitelné, aby propuštěný vězeň nedostal práci ( a pokud v dělnické profesi, pak o to lépe placenou), nebo neměl kde bydlet... 

Přitom - a to ve zprávě NSZ chybí rovněž - ČR mimo jiné právě na tyto programy pobírá stovky milionů z evropských nebo norských fondů. Nutno se ptát - kde mizí. V Pelikánově kapse ? 

I na těchto stránkách se probíral případ Fernando Burgose a jeho únosu dcery do Švédska, kdy byl zatčen a vydán do ČR, kde byl přes deset měsíců vězněn. Právě v jeho souvislosti se švédská strana začala zajímat o to, kam zmizely stovky milionů eur, investovaných do "rozvoje české justice" a českého vězeňství - jestliže stav je takový, jaký právě v souvislosti s tímto případem Švédsko vidělo zblízka. 

Ono - z pohledu zevnitř, kdy většina našich lidí nezná, jak vypadá vězeňství a justice, natož pak opatrovnická justice jinde v Evropě - to nemusí tolik bít do očí, ale skutečnost je drasticky tristní. 

V rodinné politice jsme nejhorší v Evropě - a co je ještě horší - nikomu to tady - alespoň zdánlivě - nevadí. Nikdo o tom nemluví, nikdo to neřeší, kvůli tomu se kupodivu nedemonstruje. Ač by rozhodně mělo. 

Ale : Zaplatil´s už výživné ?? A co na příští rok ?? 

Tak to si, uhlíři, zatraceně rozmysli !! 

 

 https://www.novinky.cz/krimi/490224-cesko-je-evropskym-prebornikem-v-poctu-lidi-sedicich-v-kriminale.html

__________________

__________________