Krajský úřad - a jeho (ne)fungování

Stačí nahlédnout. 

V projevu při demonstraci v Nymburce ( Veřejné shromáždění v Nymburce (k213.cz)  ) zazněla i zkušenost o tom, jak funguje krajský úřad, že by takovýto stav u Správy silnic nebyl možný, kdyby ten fungoval řádně - a hlavně jak funguje jeho hejtmanka, neboť ryba smrdí vždy od hlavy. 

Popsali jsme zkušenost, kdy jsem jí napsal dopis (se žádostí o finanční podporu na výsadbu alejí) - ten zůstal půl roku bez odpovědi, a teprve, až jsme se dostavili na středočeské zastupitelstvo, tak teprve na něm, ovšem až na tom dalším - zde, na tom prvním, k tomu neuměla říct nic - jsme se dozvěděli, že prý žádost nebyla na příslušném formuláři, a tak se jí úřad nezabýval. 

TOHLE  vám s klidným svědomím řekne hejtmanka, zjevně vůbec netušíc, jakou tím dává vizitku nejen svému úřadu, ale hlavně sama sobě. 

Formuláře totiž nejsou podstatné, podstatné je vždy sdělení - a ochota se jím zabývat. A žádosti řešit. 

Sdělení bylo naprosto jasné, pokud nebylo na patřičném formuláři, měli to do toho správného úředníci sami přepsat, v krajním případě vrátit žádost spolu s formulářem k doplnění a přepracování. Neudělali nic - a podle hejtmanky je to tak asi v pořádku. 

Tady máme podobný - jednoduchý a jasný - případ : 

Krajský úřad byl požádán o informaci, tu neposkytl - a žádost "odložil". Přitom sám píše, že žádost je v kompetenci KSÚSky, tedy Správy silnic, tedy příspěvkové krajské organizace - téhož kraje, samozřejmě. Navíc obě organizace sedí ve stejné budově, tedy na smíchovském nábřeží. 

Samozřejmou povinností státní (a veřejné) správy je informace vzájemně sdílet, nebo si je postupovat. 

Tedy - povinností zde adresáta, když tvrdí, že to není jeho věc - bylo dotaz postoupit - a ne "odložit". 

To totiž vypadá nejen jako absolutní neznalost základních úředních postupů, ale za stavu, kdy údajně skutečný adresát je dceřinou organizací původně adresovaného,  jako maximální snaha odpovědi zabránit, nebo ji alespoň maximálně oddálit, když už ne znemožnit. 

Taková "neznalost" je pak na hranici sabotáže. 

Protože postoupit žádost o patro níž, dceřiné organizaci, by neměl být žádný problém ani pro posledního úředníčka. 

TAKHLE  funguje krajský úřad : Zjevně nezná nejzákladnější úřední postupy - a ještě to klidně písemně potvrzuje. Co pak můžete chtít po úřadech jemu podřízených ? 

Jak jsem říkal už v Nymburce, 23.8. - je to vizitka hejtmanky - a toho, že se do této funkce, s těmito zkušenostmi a znalostmi, neměla nikdy dostat. 

________________________

 Zde - Původní  ŽÁDOST  : 

 

 _________

 

 

 

 __________________________

 A "odpověď" krajského úřadu... 

 

 

 ________

 A TOHLE  jsem jim k tomu napsal : 

 

A co takhle tu žádost postoupit, když je to navíc vaše příspěvková organizace ??

________________________________

________________________________

 

 

 

 

_________________________________

_________________________________