Babišovo trestní stíhání

 

má nejméně rok zpoždění a chybí mu dalších nejméně 5 bodů.

 

Přičemž oba tyto nedostatky výstižně vystihují rozdíl mezi právním státem a současnou českou justicí.

 

     Právní stát totiž funguje – a hlavně měří všem a pořád stejně, trestnou činnost stíhá tehdy, když se o ní dozví, a to bez zbytečných odkladů a průtahů, jak konečně stanoví i trestní řád.

 

 

     Problém dotačního titulu na Babišovu farmu Čapí hnízdo je znám – a to i široké veřejnosti – nejméně 2 roky. I když budu počítat s pověstnou neprofesionalitou a leností orgánů činných v trestním řízení, čekal bych – právem – že ke sdělení obvinění dojde nejpozději touto dobou před rokem. Ano, tehdy by se ještě dalo věřit tomu, že OČTŘ (tedy „orgáni“) vyšetřují, co mají a jak mají – a taky podle toho postupují, padni, komu padni. Jenže – to se nestalo.

 

     Příslušné orgány dlouho nedělaly nic – a najednou, když je před volbami, ve kterých má navíc Babiš značnou šanci – bez jakéhokoliv zjevného pokroku při vyšetřování žádají Sněmovnu o jeho vydání.

 

     Ne že by si to Babiš nezasloužil. Jenže – to měly udělat už dávno. A ne teď, kdy jsou účelovost a politická objednávka cítit na sto honů. Dosahují tím zcela kontraproduktivního výsledku – totiž že ze skutečného grázla dělají politickou oběť, ba mučedníka – což mu může ve volbách jedině dál pomoci.

 

     Současně tím i OČTŘ veřejně a otevřeně potvrzují, co je o nich nakonec obecně známo: Totiž že fungují takřka výhradně na objednávku, což je s definicí právního státu naprosto neslučitelné.

 

     Média, masově odsuzující polskou justiční reformu, se tak bezesporu mají nad čím hluboce zamýšlet.     A těch 5 chybějících bodů obvinění? Stačí si přečíst současně vydanou knihu Žlutý baron – o Babišových praktikách v podnikání v předchozích letech – a práva znalý čtenář by v nich našel tolik podnětů k trestnímu stíhání, že by to vydalo na 5 dalších obvinění nejméně. Proč je Babišovi dosud nikdo nesdělil? No – protože úroveň lidí v OČTŘ je právě taková, jaká je.

 

     Babiš patří za mříže, o tom není – a nebylo – nejmenších pochyb. Jenže ho tam musí dostat právně vyspělá a přísně nestranná justice.

 

     V opačném případě to bude nutně vypadat jako soupeření dvou mafiánských band, od kterého se slušný občan raději bude držet v uctivé vzdálenosti.

 

     Ostrov n. Ohří, 13. srpna 2017                                                                             Jiří Fiala

 

Komentáře  

0 # Saxána 2017-08-19 09:58
Poplatky se zvýší o tisíce včetně žaloby na stát

Co se týče soudních poplatků, návrh novely například zavádí se nově zpoplatnění návrhu na zahájení řízení o náhradě škody způsobené při výkonu veřejné moci. V příloze Sazebník poplatků se za položku 8 vkládá nová položka 8a, která zní: „Za návrh na zahájení řízení o náhradě škody nebo jiné újmy způsobené při výkonu veřejné moci nezákonným rozhodnutím, rozhodnutím o vazbě, trestu nebo ochranném opatření nebo nesprávným úředním postupem 2 000 Kč“.

Některé další soudní poplatky zvyšují až na dvojnásobek. V příloze Sazebník poplatků Položce 23 body 1 a 2 znějí podle projednávaného návrhu nově takto:

„1. Za dovolání proti rozhodnutí odvolacího soudu ve věci samé, podle ............

ceska-justice.cz/.../...
0 # Saxána 2017-08-19 09:58
Poplatky se zvýší o tisíce včetně žaloby na stát

Co se týče soudních poplatků, návrh novely například zavádí se nově zpoplatnění návrhu na zahájení řízení o náhradě škody způsobené při výkonu veřejné moci. V příloze Sazebník poplatků se za položku 8 vkládá nová položka 8a, která zní: „Za návrh na zahájení řízení o náhradě škody nebo jiné újmy způsobené při výkonu veřejné moci nezákonným rozhodnutím, rozhodnutím o vazbě, trestu nebo ochranném opatření nebo nesprávným úředním postupem 2 000 Kč“.

Některé další soudní poplatky zvyšují až na dvojnásobek. V příloze Sazebník poplatků Položce 23 body 1 a 2 znějí podle projednávaného návrhu nově takto:

„1. Za dovolání proti rozhodnutí odvolacího soudu ve věci samé, podle ............

ceska-justice.cz/.../...
0 # Saxána 2017-08-26 18:04
Přepsáno - 17.8. - z došlé pošty od Jiřího Fialy

Rozpad justice předznamenal rozpad společnosti
Dvě vyvražděné rodiny během dvou dnů. Jedna v Bělohradě, druhá v Liberci. Tragická vizitka „právních jistot“, garantovaných postkomunistickou justicí.
___________ ____________ ___________ __________
I když určité procento psychopatů se najde v každé společnosti a za každého režimu, dozajista nelze přehlédnout, že na hlubokou tragedii obou vyvražděných rodin měl bezesporu dopad stav právního vědomí, odrážející současný stav justice. Justice, která nezaručuje žádným způsobem základní rodičovská práva, natož pak práva otcovská a kde – až na nepatrné výjimky – převládá bezuzdné zneužití současných pravomocí a zvůle kopírující právo džungle.
0 # Saxána 2017-08-26 18:05
V obou případech byl pachatelem otec dítěte, v Bělohradě dokonce obrátil nůž i proti vlastnímu synovi, dvouletému batoleti. Ani jednoho z těchto otců se nechci jednostranně a bez znalosti případu předem zastávat, ale scénář jejich činů vypovídá o shodných prvcích: Násilí bylo namířeno proti matce dítěte a její matce, v Liberci dokonce přímo při pokusu těchto dvou žen si syna převzít. TV zprávy neopomněly zdůraznit, že se otec právě vrátil z vězení – tedy: Jakou šanci by měl asi před opatrovnickým soudem, representovaném feministickou soudkyní? Sám jistě dobře věděl, že jen jednu: Platit jako mourovaný – a držet hubu. Bez sebemenší šance se na výchově dítěte podílet.
0 # Saxána 2017-08-26 18:05
Ne každý otec je ochoten se s takovou perspektivou smířit. Ani pro sebe, natož pak pro svoje dítě. A jestli ty dvě, co si pro dítě – drze a sebevědomě – přišly, mu to dávaly okatě najevo, lze jeho jednání přinejmenším pochopit.
Jistě i on věděl od svých známých, co soudním martyriem už prošli – a splakali na výsledkem – co tak asi může od justice očekávat.
Neboť soudy šíří – a mají šířit – právní vědomí do společnosti. To samozřejmě dělají, byť v současnosti zcela negativním způsobem. A občané si jejich vzkaz přečetli: Kde nefungují soudy, nebo fungují jednostranným, zcela převráceným způsobem, tam končí právní stát a právní jistoty občanů – a nastupuje právo džungle. Tam se pak spory – namísto u soudů – vyřizují v ulicích nebo doma: Pěstí, nožem, sekerou …
Zač si pak takovou justici platíme, to by měla vysvětlit především ona sama. A zvláště před volbami.
0 # Saxána 2017-08-31 07:07
echo24.cz/.../...

Svobodný vysílač CS je projekt rádia české alternativy
Pozvánka k poslechu:

Program vysílání


Středa, 30. srpna
21:00
ŽIVĚ - A.Hlásenský - Právo na právo - Co může způsobit EET


www.svobodny-vysilac.cz/
záznam možno stáhnout
0 # Kedul 2017-09-05 05:53
zena.cz/.../...

"Žena je schopná myšlenky rozdělit do několika proudů bez toho, aby to poznamenalo její pracovní výkon." No jestli je pracovnim "vykonem" myslen ten tok zvratku kterym se rika obzaloba a rozsudky v justici od byvalych dojicek krav ktere zakon nikdy necetly ci ta banda statnich urednic napriklad na financaku tak to je tedy opravdu reprezentativni vzorek pro takove vyzkumy... inteligentni zenska co dela svoji praci opravdu dobre a zodpovedne je na tom stejne jako ten chlap a vubec nema po praci chut na cokoliv natoz jeste na nake ty intimnosti pote co ji prace totalne vycerpa .... to jen blbky co chodi za nakym koucem a delaji za statisice prdlajz ci jenom skodi...
0 # Kedul 2017-09-06 13:26
Zvani tam od rana o vydani ... jedinej Pejsacek porad drzkuje ze neveri svym statnim zastupcum za ktere nese odpovednost ..... to je vizitka pana ministra nespravedlnosti .... to je zase svetova ostuda .... zavrete i pejsacka vcera bylo pozde .. nejhorsi ministr od plysaku se pekne odkopal ... najednou mu vadi neoduvodneni trestniho stihani najednou je to spatne ... u statisicu naprosto neduvodnych trestnich stihani v nichz naprosta vetsina nevinnych chudaku byla protipravne odsouzena mu to nevadilo a nevadi dodneska ... ubozak .. ze prej se neplete do trestniho stihani a nikdy nepletl a ze je na to hrdej blablabla... a co rath? Nebyl jeste vydan ani prvoinstancni rozsudek natoz pravomocny a uz protipravne zasahl v jeho neprospech... ANO = Lhari a podvodnici
0 # Kedul 2017-09-13 14:31
novinky.cz/.../...

No jasne malo chranicu a pomahacu... vono je jich ale prebytek na kriva obvinovani vyrobu krivych dukazu a k vseobecne buzeraci ...... staci jedno .. par jich pozavirat za zneuzivani pravomoci s vystrahou ze se bude pokracovat a hned se ukaze ze je jich prebytek kdyz delaji jen to k cemu jsou podle zakona zrizeni a na nake bezduvodne buzerovani je prejde rychle chut.... to by ste breceli kdyby ste videli ten muj spis plnej stovek stranek hovadin za neco co nelze ani prokazat ani neni tresnm cinem tim padem a nejsou k tomu vubc zadne dukazy ... to by se misto toho vyresilo nejmin 1000 takovych nehod... no hlavne ze jsou nezavisli na vsem a vsech ...
0 # Saxána 2017-09-19 09:45
Ze sobotní návštěvy ve vězení:
Pan Fiala zve veřejnost na jednání 2 1 . 9 . 2 0 1 7 .

viz www.justice.cz

Vrchní soud Praha
Datum: 21.9.2017 Místnost: 4 přízemí, č.dv. 3

10:30 4 CO 285 / 2016 JUDr. Švehla Jiří
ČR - Ministerstvo spravedlnosti ČR
Ing. Jiří Fiala

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.