Tornádo odkrylo vnitřnosti. Domů, i společnosti.

A ukázalo jejich pravý stav. 

 

 

Málokdy se podíváte sousedům pod pokličku, co zrovna vaří a kde a jak bydlí, tedy abyste z ulice mohli pozorovat, jak sedí doma v obýváku u večeře. To je možné, jen když chybí obvodové zdi, a takové záběry obvykle bývají jen z válečných zón. Typické byly pro těsně poválečný Berlín a jiná německá města, kde to byl běžný jev, do té doby, než se odklidily sutiny a začalo stavět nanovo. 

Takové záběry můžete nyní vidět z Mikulčic a Lužic, případně Moravské Nové Vsi. 

Jako každá těžká zkouška, prověřilo tornádo a jím způsobená devastace celou společnost - a odkrylo, co si o ní máme a můžeme myslet. 

A myslet si můžeme asi toto : 

Naprostá většina lidí zůstala normální, soucítí s postiženými a snaží se jim maximálně pomoci. Osobně, i dary na účty, materiálem, svým umem, pokud jsou řemeslníci, prostě, čím kdo může. 

Existuje jedna profese, jejíž "pomoc" by v téhle situaci byla opravdu symbolická. Totiž - exekutoři. 

Představitelka Asociace povinných, Denisa Rohanová, přišla se zajímavým pohledem - a ještě zajímavějším zjištěním. 

Pokud je kdokoliv z postižených tornádem v exekuci, exekutoři mu mohou sebrat všechno, co mu kdo daruje, třeba proto, aby si postavil z trosek nový dům. A - má pravdu. 

Tak si to představte v praxi : Řádí tornádo, přijdete třeba o člena rodiny, který zahynul pod troskami, nebo v autě na cestě,  následně přijdete i o dům. Další Vaši příbuzní leží zranění v nemocnicích po celém okolí. Zbyly vám jen oči pro pláč - a ten sice neustává, leč nepomáhá, ani neřeší. 

Celá republika je tím tak dojatá, že lidé chodí zadarmo na směny, aby vám aspoň nějak pomohli, posílají peníze i materiál.

A před Vaším domem ... už čeká na to všechno exekutor, aby to zabavil - a následně za pakatel vydražil o dům vedle, a zisk si strčil do kapsy. 

Všechno, prosím, přesně podle zákona, ze zákonného hlediska se tím exekutor ničeho nedopouští, naopak - vzorně plní svoje povinnosti. 

Přitom asi není potřebí příliš hlubokého citu, ani mravního vzdělání, aby každý prosťáček na první pohled cítil - co za hyenismus se mu to děje přímo před očima. A to se státním posvěcením a souhlasem. 

Jsem velice rád, že právě tornádo na dřeň obnažilo, co za zvrácené zákony tady máme a jaká chamraď je tak asi mohla vytvořit (a že exekutoři jsou především z dílny ODS, netřeba jistě připomínat). 

Jistě, dluhy se platit mají, ale ne všechny a ne za každou cenu. Ne všechny, tím je myšleno, že celá řada dluhů je uměle vytvořených, často právě státem, a ne za každou cenu, tím se rozumí, že někdy je skutečně mnohem menším zlem, když dluh zůstane neuhrazen, než když je z dlužníka sedřena kůže. 

Nejprve směli exekutoři všechno. Prodat a zabavit, na co kde přišli. Pak teprve, když už to budilo veřejné pohoršení, se - pozdě a dodatečně - začaly vymýšlet dodatky k exekučnímu řádu, co by jejich řádění alespoň trochu omezily. 

A tak se přišlo na to, že nelze zabavit např. zdravotní pomůcky (ergo, předtím by klidně sebrali mrzákovi berle a vydražili je v dražbě, třeba jako palivové dříví, nebo dobytku žrádlo, aby následně pošel hlady). 

Ono totiž, pokud se má právo vykonávat civilizovanou cestou, nemůžete jeho výkon svěřit naprostým prasatům. Anebo holt musíte potom mít všechno doslova v zákoně, co se smí a co ne.

To, že je hyenismus zabavovat komukoliv jakoukoliv humanitární pomoc, když už ji nutně potřebuje, by civilizovaný člověk neměl pochybovat. Exekutoři to přesto nevěděli, a často neví dodnes. 

Stejně jako je hyenismus zabavovat odškodné nebo jakékoliv náhrady za utrpěná příkoří. Natož ta, způsobená státem. 

Přesto to tak dosud bylo a je - a nikomu, vyjma osobně postižených, to nevadilo a nevadí. 

Dávno mělo být v zákoně, že jakákoliv plnění z pojistných smluv jsou samozřejmě z exekucí vyňata - a ty se omezují výhradně na běžné příjmy povinného, má-li jaké, nemá-li, je pohledávka nedobytná, a tím to končí. 

Měla tam být zmínka i o mimořádných situacích, jako např. autonehody, náhlá úmrtí v rodině, samozřejmě všechny druhy katastrof a pojistných událostí, které by měly řádění exekutora okamžitě stopnout, minimálně na určitou omezenou dobu, podle závažnosti události. Když už to neví a nechce vědět sám. 

Zjevně tam nic nikde takového není - a ODS si dál tvrdí, že "dluhy se mají platit". 

Pokud má ODS - a zvláště pak její poslanec Benda -  i nadále tento skvělý, a naprosto nelidský názor, tak vřele doporučuji : Zavolejte si na Exekutorskou komoru - a jeďte, všichni společně, nejlépe v čele s předsedou strany, Petrem Fialou, do Mikulčic a Lužic, a stoupněte si před vesnici, a jak tam budou přijíždět auta s humanitární nebo jinou pomocí - můžete zabavovat. 

Dluhy budou jistě brzy uhrazeny, neboť pomoc je vcelku masová. 

Jen abyste se ovšem toho okamžiku konečného plnění ještě ve zdraví dožili. 

Aby konečně celá společnost jasně viděla, jaký nestoudný hyenismus jste tu vytvořili a jaké lidské zrůdy jste pověřili jeho výkonem. Protože o tom mnozí nemají ani páru, zejména ti, co se s tím ještě osobně nesetkali. 

Denisa Rohanová společnosti posloužila ještě jedním, možná i důležitějším údajem : Rodin, kterých se to v postižených oblastech týká, je celkem 300 !!! 

Když si vezmete, že tam bylo postiženo tornádem zhruba 1200 domů a dejme tomu, že v každém bydlí jedna rodina, znamená to, že tornádo vybralo takový běžný vzorek české populace - a ukázalo, že celá čtvrtina je v exekucích !! 

A ještě jedna - symbolická - zpráva : Když totiž bylo - Českým rozhlasem - požádáno o vyjádření MSp - tak zarytě mlčí. 

Domovnice najednou nemá co říci. Došla jí řeč ? 

Asi aby jí ten ciferník někdo v přímém přenosu nevymaloval... 

Pak může Babiš chodit po zbořeništích se ukazovat kamerám, idiot jeden. 

__________________

__________________

Hyenovité zákony a hyenovitý státní aparát může beze změny fungovat jen v hyenovitém státě. 

Jsem rád, že teď to naplno mohou vidět všichni. I ti, kterých se to zatím osobně netýkalo. 

 

________________________

________________________

 

 

 

Jeďte, můžete zabavovat... 

____________________

____________________

 

Rána pro 300 rodin postižených tornádem: Mohou přijít o peníze ze sbírek kvůli exekucím

 

_____________________

_____________________

 Až 300 rodin zasažených tornádem je v exekuci. Mohou přijít o peníze ze sbírek i materiální pomoc

 
__________________
__________________

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2021-07-03 18:00
Jirko,
Jistěže máš plný pytel " dojmů" z první ruky. Nepochybuj, že tomu rozumím.

+F+
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-07-03 18:01
A supi se slétají ! O.
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-07-04 08:21
Už by zase ti lemplové chtěli přidávat. Nic neumí, pokud něco dělají, tak jenom škodí - a ještě mají málo :

Vláda: Babišův návrh na zmrazení platů lze považovat za omezení nezávislosti soudců

ceska-justice.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-07-04 08:25
Probační úředníci budou moci měnit podmínky alternativních trestů i zrušit dohled. Má to motivovat odsouzené

ct24.ceskatelevize.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-07-04 08:26
Ombudsman má výhrady k metodice odškodňování

ceska-justice.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-07-04 08:30
Tornádo ukázalo, co je u nás srdečných solidárních lidí na jedné straně, a na druhé straně současně hyen, které bych nazval degenerovanými hominidy, a ne lidmi.

Freeeurope
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-07-04 13:49
Náklaďáky řídí neskuteční burani...

Když se podíváte na tuhle fotku a tuhle nehodu, tak je vám jasné, že hned dva řidiči náklaďáků jeli jako prasata - a narazili do předchozího auta zezadu, což je vždycky vina řidiče, který nezabrzdil. Navíc ve sjezdu do jednoho pruhu, kde mohli takové problémy očekávat.

Protože jsem teď cestoval na Moravu a zpět, tak mohu potvrdit, že naprostá většina náklaďáků ohrožuje ostatní, jezdí jako hovada a spoléhají na to, že jsou velcí a těžcí a všechno jim projde.

Běžně se vám stane, že vás dojede náklaďák jako stodola, přilepí se vám na zadek a ještě k tomu začne troubit.

Je to samozřejmě tím, že ty náklaďáky řídí z velké části smradi kolem 18- ti let, s čerstvými řidičáky, bez jakýchkoliv zkušeností, zato s pocitem, že teď jsou kingy na silnici.

A policajti, namísto aby se starali, aby jednak nedostal řidičák na náklaďák kdejaký jouda ze zvláštní školy a jednak, aby mu ho hned sebrali, pokud se bude takto chovat na silnicích, měří někde za bukem, jestli někdo nejede o 10 víc, než má - obvykle na rovném, přehledném úseku, kde nikoho neohrožuje a nic se nemůže stát.

Tahle nehoda by měla být jasným varováním, že je třeba důkladně vyšetřit, kdo těmhle dvěma idiotům vůbec řidičáky dal, co měli za praxi, než je pustili k náklaďáku, aby ohrožovali ostatní - a když už policajti chtějí někoho měřit a něco hlídat, tak hlavně tyhle debily, protože ti, když do někoho vletí, je to smrťák skoro vždycky - a většina z nich si o to denně koleduje :

novinky.cz/.../...
___________

novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-07-04 17:34
Kdepak práva dětí ! Čokolády mají prioritu ! O.

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-07-04 19:46
Zase jednou rozhodoval Lněnička - a zase krajně podivně... Jako by ho někdo podplatil, že ??

seznamzpravy.cz/.../...
0 # Allan 2021-07-05 06:22
Zároveň se ukázala neprozíravost až hloupost občanů. Média neinformují,že by v postižené oblasti o sebe zakopávali arogantní likvidátoři pojišťoven, aby sčítali vzniklou škodu k pojistému plnění pro smutné postižené pojistníky. Také nejsou zprávy o nadšených řemeslnících, kteří by nabízeli poškozeným občanům akční 10 % slevu na práce v oblasti postižené tornádem. Snad situace poučí aspoň nadšené dárce, aby jejich dary a pomoc dávali takovým způsobem, by to nekončilo v rukách hamižných exekutorů. Postižených cca 1200 domácností? Kolik z nich volilo v minulosti ODS a další podporovatele exekutorů? Stačí se podívat na výsledky voleb v těch postižených oblastech.
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-07-05 12:49
Psychický stav lidí zasažených tornádem se horší. Dochází jim, co se stalo


novinky.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-07-05 18:47
Před léty když Morava spláchla Troubky, Tlumačov, Otrokovice a další obce, byl jsem přítomen když postižený vzal na likvidátora pojišťovny vidle, a chtěl mu je vrazit do rypáku! Přihlížející zabránili tomuto násilí. Později likvidátoři jen sepisovali, a postižení dostávali rozhodnutí poštou. O.

_____________
Asi to bylo pro pojišťovnu mnohem pohodlnější a bezpečnější.
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-07-06 06:12
10 let dům neprodáte :

domacinoviny.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-07-06 06:15
Babiš ohrožuje Lovosice :

www.forum24.cz/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-07-06 06:20
STAN dotahuje padající Piráty.

echo24.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2021-07-06 18:18
Dotace obětem tornáda chtěla vláda krátit o dary lidí. Změníme to, dušuje se Dostálová

novinky.cz/.../...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.