Činný v Parkanové - co jinde ??

 Ministr spravedlnosti Pavel Blažek prohlásil v nedělní Partii Prima News, že prý je činný (resp. že není nečinný). 

 A nasliboval, co všechno prý dá Vlastě Parkanové za nespravedlivé trestní stíhání.

Nutně se musíme ptát : A proč jenom jí ?? A co těm ostatním ?? 

Kdy ti dostanou omluvné dopisy, pozvánky na osobní omluvné schůzky a především - řádné a neponižující odškodnění ?? 

Vlasta Parkanová si užila justice jen jednou, po deseti letech došla ke svému prvnímu zprošťujícímu rozsudku - a nikdo ji přitom nezavřel, celou dobu stíhání pobývala na svobodě. 

Ve srovnání s mnoha dalšími případy je to k smíchu. Přesto se může najednou Pavel Blažek přetrhnout. 

Co bude dělat v těch ostatních kauzách ??? Resp. - desítkách kauz, často mnohem starších a hlavně - mnohem drastičtějších, než je případ Vlasty Parkanové ?? 

 

 Blažek: Vlastě Parkanové dáme odškodnění, zažila nespravedlivou mediální smršť – Forum24

 

Blažek: Vlastě Parkanové se omluvím a dojednám odškodnění - CNN Prima NEWS (iprima.cz)

 

_________________

 

 

 

 _____________________

______________________

 Pan

JUDr. Pavel Blažek,

ministr spravedlnosti ČR

 

            Pane ministře,

Se zájmem jsem si v médiích přečetl, jak jste údajně činný ve věci odškodnění pí Vlasty Parkanové, která se po 10-ti letech trestního stíhání dopracovala ke zprošťujícímu rozsudku. Jak jí prý píšete omluvné dopisy, zvete ji na schůzky, apod.

Blažek: Vlastě Parkanové dáme odškodnění, zažila nespravedlivou mediální smršť – Forum24

Dovolte mi proto, abych se zeptal : Jak jste činný v následujícím případu stejně bezdůvodného trestního stíhání ??

Dne 15. 4. 2021, tedy brzy tomu bude rok, vydal Městský soud v Praze rozsudek č.j. 67 To 111/2021, ve kterém jsem byl jako obžalovaný zproštěn obžaloby, a to z toho, že jsem zapálil Mariánský sloup na Staroměstském náměstí v Praze, tento symbol středověké totality a náboženského útlaku. Ne že by se skutek nestal, o tom naopak od počátku nebylo pochyb a nikdo to nepopíral, leč soud - konečně -  konstatoval, že zaútočit na symbol totality není trestným činem.

Od té doby - ač jsem o odškodné i omluvu řádně a včas MSp požádal a je vyzval - se mi dodneška nikdo neomluvil, o náhradě škody, natož nemajetkové újmy pak už nemůže být ani řeči.

Z ministerstva jsem sice dostal dopis - ač na 3 stránky, v podstatě o ničem - protože vše, co potřebuje ministerstvo znát, se dočte z předmětného rozsudku a podané žaloby, jakékoliv jednání o této věci ministerstvo odmítlo nebo na ně nereagovalo, soud mi následně nepřiznal osvobození od soudních poplatků, aby se věc nemohla vůbec projednávat.

Poslední rozhodnutí v této věci jsem právě obdržel - viz usnesení MS v Praze č.j. 23 Co 12/2022 - 44 (Denemarková, Adamičková, Novotná) - o zastavení řízení pro nezaplacení soudního poplatku.

A teď se ptám :

Kde je Vaše činnost, jako současného ministra spravedlnosti, kde je právo na odškodné za bezdůvodné trestní stíhání, kde je ústavní právo na spravedlivý proces, když ten ani nemohl začít a justice udělala vše pro to, aby pro jistotu nikdy nezačal ??

 Na rozdíl od pí Parkanové, která byla stíhána zatím jen jednou, a je to tedy její první a jediný zprošťující rozsudek, tak pro mě už je devátým, což představuje - a jsem si tím naprosto jist - unikát nejen v ČR, ale i v rámci štrasburského právního prostoru.

Pokud jde o údajný mediální lynč pí Parkanové - tak se asi sotva může srovnávat s mediálními lynči, kterými já jsem musel procházet celá dvě desetiletí, aniž za ně byl kdokoliv kdykoliv hnán k odpovědnosti - a i když vezmu v úvahu jen tento jediný, poslední případ, tak se schválně podívejte do loňských novin - a zejména Blesku - z 16. dubna, co tam o tom najdete a jakým způsobem je tam o mně referováno : Většinou jako o recidivistovi, kterého - patrně z neznámých důvodů - soud záhadně obžaloby zprostil.

To všechno si musím nechávat líbit, aniž by kdokoliv z ministerstva kdy hnul prstem, aby něco napravil, za něco se omluvil, natož viníky potrestal.

Pí Parkanovou soudili 10 let, já jsem 10 let musel čekat na odškodné za vazbu z r. 2010, v ostatních případech, s výjimkou jediného (údajného únosu syna z r. 2003, rozsudek z r. 2005) se většinou ministerstvo odmítalo omluvit vůbec, o náhradě škody nemluvě. 

Dokonce mi tvrdili, že jsem úřady nevhodně provokoval, takže si za to všechno mohu sám.

Co pí Parkanová ?? Úřady nevhodně neprovokovala ? Svým platem, svým postavením, svým vlivem ? Chápu, při závistivosti státních zástupců a nenažranosti většiny soudců - že to musela být provokace jako hrom !!

Když tvrdíte, že „nejste nečinný“, tak Vás žádám o následující :

-        Písemnou omluvu za poslední bezdůvodné trestní stíhání (viz výše uvedený rozsudek MS v Praze z dubna loňského roku).

-        Návrh dohody o výši odškodného, a to jak za způsobenou škodu, tak zejména za nemajetkovou újmu. Výše odškodného by pak měla zohledňovat především skutečnost, že se - na rozdíl od pí Parkanové - nejedná o první případ a první zprošťující rozsudek, ale naopak - o soustavné, cílené a mnohaleté pronásledování, které nejen u nás nemá obdoby a srovnání.

-        Návrh kárného řízení pro soudkyně, které se mi snažily upřít právo na spravedlivý proces a zabránit projednání případu před soudem (viz Denemarková, Adamičková, Novotná z MS v Praze). Ten zcela jistě JE ve Vaší pravomoci - a NIC Vás nestojí.

-        Legislativní návrh Poslanecké sněmovně na zrušení soudních poplatků ze žalob proti státu, protože je naprosto nemravné, aby občané platili ještě i za to, když je stát svými neprofesionálními zaměstnanci poškodil a oni se snaží domoci nápravy.

Věřím ve Vaši rychlou a věcnou odpověď.

            S pozdravem

 

                                                                                              Ing. Jiří Fiala

V Košíku, dne 26. ledna 2022                                            předseda o.s. K 213

 

______________________

______________________

 

 

 

 

_______________________

 

_______________________

 

 

 

 

_________________________

_________________________

Komentáře  

0 # Ing. Jiří Fiala 2022-01-26 15:21
Ministerstvo spravedlnosti má nové náměstky

www.justice.cz/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-01-26 15:22
Lidem nechodí zprávy, které je posílají do karantény. Systém je přetížený

novinky.cz/.../...

Milionová pokuta za to, že vám nikdy nepřišla SMS – a SMS nedorazí v 5 % případů

dfens-cz.com/.../
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-01-27 17:05
Potomci vězňů gulagu žalují Státní dumu. Navzdory rehabilitacím se stále nemohou vrátit domů

ct24.ceskatelevize.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-02-20 21:07
Má nárok ...

novinky.cz/.../...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.