Soudci si léčí komplexy, pravil Zeman,

přesto jmenoval 39 dalších komplexistů... 

Aktuality - Portál justice

 

Zeman novým soudcům vmetl kauzu Tempela. Ten za vraždy pykal 20 let neprávem
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prezident-milos-zeman-jmenoval-39-soudcu-pravo-spravedlnost-justice.A220420_142855_domaci_indr

Zeman jmenoval nové soudce
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zeman-jmenoval-nove-soudce-40394394

 

Tempelův případ podle něj délkou vyniká, ale není výjimkou.

 

_____________

Pan president má vzácně pravdu. Tempelův případ vůbec není výjimkou, je jen špičkou ledovce.

A když už to pan president tak dobře ví, tak co udělal pro to, aby se podobně zakomplexovaným lidem napříště znemožnilo nebo alespoň ztížilo si léčit komplexy na nevinných obžalovaných, natož pak na těch, kteří se prokazatelně do role obžalovaných dostali jenom proto, že právě tyto komplexy odhalovali a kritizovali ? 

Stručně řečeno - NIC. 

Jako zakomplexovaný ubožák se k těmto "léčbám" pouze přidal... :

 Pan president mě chtěl zavřít (k213.cz)

Ergo, bychom se mohli ptát, jak to, že zakomplexovaní a zamindrákovaní lidé se u nás stávají soudci ?? 

O čem potom jsou soudcovské zkoušky, jejichž součástí jsou také údajně psychotesty ?? 

Stručně řečeno : Jsou o ničem, projde jimi každý, kdo chce - a kdo je po vůli justici, čímž je myšlena především očekávaná servilita k mocným, ať už justičním, či světským. 

Projdou jimi i takoví, kteří by neprošli ani běžným přijímacím pohovorem jakékoliv nadnárodní firmy, která ví, co chce a má odborné a erudované kapacity k tomu, aby kvalifikovaně posoudily své potenciální uchazeče. 

V zemi, kde jsou o ničem soudní znalci, kde nemalá část znaleckých doložek je koupená a ti lidé je nikdy neměli dostat, těžko chtít, aby o něčem byly soudcovské zkoušky. 

 Žalobkyně chce stíhat soudního úředníka za čachry se znaleckými razítky - Novinky.cz

 Přitom, podle mých letitých zkušeností, vyrovnanost, lidská, a především psychická, je pro správný výkon funkce soudce důležitější než odborné znalosti. Ty lze totiž i dodatečně získat, či doplnit, vyrovnanou osobnost ovšem získáte jen ztěží, pokud ji nemáte. 

Pokud se podíváte na připojenou fotku ze jmenování na Hradě, vidíte především mladé husičky, které by ještě tak obstály v roli zdravotních sestřiček, ale nikoliv v roli soudkyň. Ty musí být nutně zakomplexované už při oblečení taláru, protože podvědomě dobře a správně cítí, že na tuhle funkci prostě nemají a ty nejlepší z nich možná budou mít tak za dvacet let. 90 % z nich ovšem nikdy. 

Á propós, když se podíváte už na věk jmenovaných soudcovských kandidátů, tak vám musí být naprosto jasné, že je zase všechno špatně - a nic se, a to dlouhodobě, nezmění. 

Pokud to někdo neví, tak důstojný soud nemá vypadat jako bordel a důstojný soudce nemá vypadat jako štětka. 

Řekl bych, že minimální věk pro jmenování soudce by měl být 40, ne 30 let, asi jako při volbě do Senátu, a s věkem by měly přijít i patřičné zkušenosti - tedy především delší - a hlavně úspěšná - praxe jak v advokacii, tak na státním zastupitelství, v roli žalobce - a teprve potom, jako vrchol, nikoliv jako začátek kariéry, by se měl dotyčný dostat k vrcholné funkci, jíž by měl soudce bezesporu být. 

Když už Zeman zmínil Tempela, mohl zmínit i toho, koho nutně tím zakomplexovaným chudákem musel mínit, totiž soudce Lněničku. Totéž, jako jistý Koudelka, co posílal do vazby mě : Malá, zakomplexovaná postava už od pohledu, od poslechu pak nabubřelý hlupák, léčící si mindráky.  

Když jsem zmínil Tempelův vrchol ledovce, tak zrovna Lněnička a jeho případy je toho zářným příkladem. Stačí se jimi probrat - aby si člověk mohl udělat dokonalou představu, co zla může napáchat jediný zakomplexovaný chudák v roli soudce. 

Přesto - Lněnička soudí dál, Tempel neTempel, nic se mu nestalo, ani nestane - a stovky jenom jím křivě odsouzených lidí dál sedí - za nic. 

A to všechno nechává Zemana v klidu - a dál si jmenuje svoje zakomplexovance. 

Ono totiž, a to Zeman už nezmínil - ta zakomplexovanost má pro mocné jednu obrovskou výhodu - a sice prakticky totální poslušnost dotyčných. 

Které by u samostatně a zodpovědně přemýšlejících soudců nikdy nedosáhli. 

 

 

________________________

________________________

 

 R. Tempel : Debakl státu ve Štrasburku (k213.cz)

 
 
 

 

__________________________

__________________________

Zeman jmenoval nové soudce, někteří se podle něj považují pány nad svobodou a nesvobodou

 

_____________________________

_____________________________

Komentáře  

0 # Tomáš Jadlovský 2022-04-20 17:48
Nadpis článku na idnes: Zeman novým soudcům vmetl kauzu Tempela. Ten za vraždy pykal 20 let neprávem. V první vteřině mne napadlo, proč Tempela vyčítá novým soudcům? Nedělám si o jejich morálním profilu žádné iluze, ale oni za Tempela nemohou. Prezident má možnost dát kárnou žalobu na Lněničku a další podvodníky, kteří Tempelovi zničili kus života. To by výjimečně mohl zamířit správným směrem. Ale ničeho takového se nedočkáme. Pár keců na Hradě, aby si občané mysleli, jak prezident sleduje dění a reaguje na justici, a znovu se nic nezmění. ČR je prohnilá skrz naskrz a Hrad je jen pomyslná hlava smradlavé ryby.

idnes.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-20 18:03
Taky mě to napadlo. Ale je to typické...
Ještě ve škole, když někteří nepřišli, třeba na brigádu, vynadala učitelka samozřejmě těm, co tam byli. Tedy těm, co přišli...
Takový už je svět...
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-21 17:15
0 # Ing. Jiří Fiala 2022-04-21 17:15
Rusové, ruské spojky a zájmy Kremlu kolem prezidenta Zemana

hlidacipes.org/.../

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.