Finanční gramotnost ? A - čí ??

Mainstream pořád dokola omílá dlužníky a finanční gramotnost - jakoby to byli naprostí pitomci. Jakoby v tom byl jediný a úhlavní problém, proč se nedaří dluhy vymáhat a exekuce likvidovat. Někteří možná jsou, ale v tom problém určitě nespočívá. 

 Dlužníci zákony netvořili, ani nenesou žádnou odpovědnost za současný insolvenční zákon a hlavně pak za způsob jeho aplikace v praxi. 

Nenajdete mnoho zemí, kde zákon slouží pouze k obohacení hrstky insolvnenčísch soudkyň, správkyň a exekutorů - a to až tak, že na věřitele nic nezbude - a dlužníci o všechno přijdou. 

A je s podivem, že o TOMHLE  se nikdy nikde nedočtete, ani to nikomu viditelně nevadí. A to ani těm, kterým by to nutně vadit mělo - tedy např. Asociaci věřitelů. 

Anebo jen další nastrčená loutková organizace - k tomu, aby se nikdy nic nevyřešilo, ale stále něco řešilo ?? A dělalo se, že se "něco řeší" - ale holt se to nějak nedaří, protože - ti dlužníci, přece... 

 

Nebylo by na místě se namísto o finanční gramotnost dlužníků začít zaobírat finanční gramotností a hlavně motivací insolvenčních soudkyň, správkyň a exekutorů - v jejichž jediném zájmu byl INS zákon vytvořen a hlavně se v současnosti provádí ?? 

 

 Mail Mgr. Petře Kolářové, výkonné ředitelce České asociace věřitelů : Proč si stěžuje pořád na dlužníky - a jejich nepostižitelnost - a ne na podstatu věci, která tkví v nefunkčním, zjevně zločinném systému ?? 

 

Inspirace : 

 

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-ctyri-z-peti-predluzenych-lidi-maji-vic-exekuci-najednou-mnozi-rezignovali-254105#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 

 

Finanční gramotnost a vymahatelnost pohledávek

 
 
Mgr. Petra Kolářová 
 
 
Dobrý den, 
 
přečetl jsem si výše uvedený článek, Vaše vyjádření, vypadá to, jakoby byl hrozný problém z dlužníka cokoliv vyrazit a věřitelé byli rádi, když vyrazí aspoň něco. 
 
Dovolil bych si Vás seznámit s problémem přesně opačným. 
 
Dlužník chce zaplatit, a to dokonce ze 100%, ba dokonce jasně řekl, čím a jak - soud a insolvenční správce mu v tom brání, seč jim síly stačí. 
 
Je tohle normální ?? Je tohle výsledkem zákona o insolvenci a údajně chtěným programem oddlužení ?? 
 
Protože s tím mám aktuální a vlastní zkušenosti, tak vím, o čem mluvím. 
 
Podle mých zjištění a mého - podloženého -  názoru - zákon o oddlužení slouží ke dvojímu účelu : 
 
Zmapování VEŠKERÉHO  majetku dlužníka, bez ohledu na to, kolik a komu dluží - a následnému rozprodeji (či spíše rozkradení) tohoto majetku za zlomkové ceny 
 
Zajištění luxusního a bezpracného života pro všechny, co se na tomto rozkradení podíleli - od insolvenční soudkyně, přes INS správkyni po provádějícího exekutora. 
 
S tím, že na věřitele se pak logicky dostane jen zlomek, zbytek, nebo taky nic. 
 
Nebylo by na místě, když už se mluví o finanční gramotnosti, začít především u soudců a právníků samých ?? 
 
Protože nejen že nemají žádné ekonomické vzdělání, ale ani základní představu, co přijatelné a normální je - a co je státem organizovaná a za dobro vydávaná velkozlodějna. 
 
Protože není normální - a v souladu s finanční gramotností - aby dlužník platil dluhy 2x či 3x dokola - a pořád nebyly zaplaceny, není normální, aby státní systém doslova bránil v doplacení dluhů (protože by patrně přišly o kšefty soudkyně a správkyně) a není normální, aby dužník platil 20-ti - 30ti násobky původního dluhu. 
 
Kdysi jsem se - jako zaměstnanec zahraničního obchodu - účastnil vymáhání našich pohledávek v zahraničí, tak jsem viděl, jak tam probíhají konkukrsy či právní ochrana věřitelů - a pokud by probíhaly tak, jako teď nově u nás - a to jen díky tomu, že insolvenční zákon tvořili zjevně právníci a hlavně exekutoři - tak by se tam věřitelé prostě vzbouřili a tu justici roznesli na kopytech. 
 
Se současným systémem insolvencí NIKDY NEDOJDE K VYŘEŠENÍ PROBLÉMU, většinou ani nedojde k úhradě dluhů (což by Vás jistě mělo zajímat) - a jediné, k čemu dojde, je zmizení, resp. převedení veškerého dosažitelného majetku do rukou několika soudkyň, správkyň a exekutorů - což nelze označit jinak než jako nehorázné obohacení zločinného gangu státních a přidružených zaměstnanců, spojeného s tzv. "oddlužením" či vymáháním pohledávek. 
 
Nějak mi tato sdělení, podle mě zcela zásadní, ve Vašich stanovisích, vyjádřeních a názorech zcela chybí, bohužel. 
 
Věřím, že si je alespoň uvědomujete. 
 
S pozdravem 
 
Ing. Jiří Fiala 
 
P.S. 
 
Nahlédněte sem :  (a pokud hájíte zájmy věřitelů, tak s tím něco dělejte, protože okrádají vás, stejně jako dlužníky - a ne o málo). 
 
 
_____________________________
 
 
 
 
 
 
 
______________________
______________________
 
 
 
 
 
____________________________
____________________________

 

 

 

 

 

Comments  

0 # Ing. Jiří Fiala 2024-06-21 19:28
Na kraviny ministerstvo spravedlnosti jako vždy užije:

ceska-justice.cz/.../...

Kdy konečně začnou řešit podstatné věci jako například dlouhodobé nekvalitní svévolné rozhodování soudců a soudkyň víceméně ze všech soudů a přestanou se vymlouvat na nezávislost justice?!

LN
0 # Ing. Jiří Fiala 2024-06-21 19:32
Nástup - do světa temnot :

blog.idnes.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2024-06-21 19:38
Fízli prohráli spor s řidičem, když se na něj vytahovali.

ceskenoviny.cz/.../...

seznamzpravy.cz/.../...

Ze zprávy ČTK to vidět záměrně není, ale ze Seznamu už ano - a je jasné, jaká to byla od fízlů sviňárna.
Zjevně ho chtěli šikanovat, o bezpečnost provozu jim vůbec nešlo - když čekali u odbočky ze silnice na soukromou cestu, pro které také platil ten zákaz jízdy.
To, že na něj skočili před jeho domem, když už šel od auta domů, je jednoznačné zneužití pravomocí k osobní pomstě, za to by je měli od policajtů okamžitě vyhodit.

Zase jenom vidět, jaká vymaštěná paka tam dělají.
0 # Ing. Jiří Fiala 2024-06-21 19:39
Vnitro prohrálo soudní spor s řidičem, který skončil po „zakleknutí“ policií na záchytce


www.ceska-justice.cz/…ce/

ceska-justice.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2024-06-21 19:40
Ta Šípová je neskutečná kráva. Její starosti bych vážně chtěl mít. Jako senátorku by ji měli neprodleně zbavit mandátu, protože ho má k ničemu, skutečné problémy nevidí a nechce řešit, a jen si vymýšlí kraviny.

Nominujte na ÚS více žen, vyzvala senátorka Šípová prezidenta v Senátu

www.ceska-justice.cz/…tu/

ceska-justice.cz/.../...
0 # Ing. Jiří Fiala 2024-06-21 19:42
Ženy na vyšších postech v justici? Ministerstvo chce ještě letos poslat soudcům dotazníky


www.ceska-justice.cz/…ky/

ceska-justice.cz/.../...

A proč soudcům ?? Proč ne účastníkům řízení ??? Ti jediní mohou hodnitit práci soudců.
0 # Ing. Jiří Fiala 2024-06-21 19:44
Všimněte si : A najednou pí Kolářová mlčí jako hrob. Ač jde o nabídku stoprocentního plnění - a ona denně brečí, jak z těch dlužníků nelze nic vyrazit a že to bude ještě míň.

Jak jde o případ, kde se nabízí 100%tní doplatek - a soud ho maří - tak je najednou zticha jak ryba ve vodě...

Bez přihlášení nemůžete vkládat příspěvky.