MSp rozšířilo svůj slovník o dvě dosud neznámá slůvka : OMLOUVÁME SE !!!

v Praze a Košíku, 28.10.10

Ministerstvo spravedlnosti zaslalo panu Fialovi odpověď na jeho výzvu k náhradě škody za nezákonnosti, spojené s jeho souzením za blokádu Městského soudu v Praze z dubna 2008.

Je to vůbec poprvé, co takový dopis obsahoval něco jiného než namnožené bláboly o tom, že žádost je "zjevně nedůvodná" a že ji ministerstvo neuznává:


http://k213.files.wordpress.com/2010/10/ms_zna_nove_slovo_3_obalka.jpeg

http://k213.files.wordpress.com/2010/10/ms_zna_nove_slovo_1.jpeg

http://k213.files.wordpress.com/2010/10/ms_zna_nove_slovo_2.jpeg

Tentokráte ji za důvodnou uznalo, na místě se za nezákonné trestní stíhání omluvilo a dokonce i přidalo dovětek o okamžitém přiznání kompenzace za tři dny v cele předběžného zadržení, a to po tisícovce za každý (i jen započatý) den zadržení.

Zbytek nároku má pak pan Fiala doložit a zřejmě je ministerstvo ochotno uvažovat i o přiznání tohoto, a to dokonce bez jinak nezbytného soudu.

Změna tónu i celkového přistupu k posouzení výzvy k odškodnění je patrná na první pohled - a můžeme se jen ptát, čemu za ni vděčíme.

Ministr je stejný jako dřív, předpisy o odškodňování rovněž - co je však jistě jiné, to je společenský vliv a prestiž sružení K 213, které je svým předsedou do značné míry ztělesňováno.

Při zdravé úvaze asi většina lidí dojde k závěru, že kořeny změn v přístupu ministerských úředníků je nutno hledat právě zde. Neboť ani oni nechtějí být nechtěnými "hrdiny" nekončících seriálů a internetových přenosů z našich soudů, potažmo z "práce" jejich ministerstva, o kterých nikdy předem neví, kdy je kdo shlédne a kdy se komu mohou hodit k dokumentování zbytečnosti právě jejich pozice.
_________________________________

Ahoj Jirko,

přidal jsem krátký komentář k Vesecké.

Klaun Klaus dnes bude rozdávat medaile a vyznamenání.
Možná někdy v budoucnu také nějaké ocenění dostaneš, ale nebude to z rukou toho šaška.
A pokud se na Tebe pozapomene, ocenění ode mne už dávno máš a jistě se připojí
mnoho dalších členů, příznivců, otců a ostatních občanů.
Ne všichni oficiálně vyznamenaní mají takovou podporu.


AM
__________________________________

Doufám, Jirko, že omluvu nepřijmeš. Nadělali vám všem třem statečným spoustu nepříjemností, snad se i podíleli velkou měrou na předčasné smrti pana Jiřího Tenglera. Jedno slovo to rozhodně nespraví. Důsledně dohledat kdo se tý prasárny zůčastnil, vyvodit důsledky a trestat !!! Olda Mezl
__________________________________